Tłumacz niemiecko-polski online darmowy

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(460 głosów, ocena: 4.5/5)  Darmowy niemiecko-polski tłumacz online, do tłumaczenia oddzielnych wyrazów, fraz i krótkich tekstów. Dla niemiecko-polski tłumaczenia wprowadź niemiecki tekst do okna w górze. Następnie do uruchomienia niemieckiego tłumacza online naciśnij zielony przycisk "Tłumacz", a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator niemiecko-polski online

Tłumacz online z niemieckiego na polski, pomoże przetłumaczyć oddzielne wyrazy, frazy, zdania i krótkie teksty. Ten tłumacz niemiecko-polski może przetłumaczyć nie więcej niż 1000 znaków za jeden przekład.


 0 /1000

Niemiecki jest językiem Niemców, Austriaków, językiem urzędowym Niemiec, Austrii, jednym z języków urzędowych Szwajcarii, Luksemburga i Belgii. Niemiecki jest najczęściej używanym językiem ojczystym w Unii Europejskiej. Jest językiem urzędowym lub jednym z języków urzędowych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i włoskiej prowincji Południowy Tyrol. Jest to również język urzędowy Luksemburga i Belgii. Poza Niemcami mówi się nim także w niemieckich społecznościach we Francji (Alzacja), Czechach (północne Czechy), Polsce (Górny Śląsk), Słowacji (Koszyce, Spies i Hauerland) i na Węgrzech (Sopron). Niemiecki jest powszechnie nauczany jako język obcy, zwłaszcza w Europie kontynentalnej, gdzie jest trzecim najpopularniejszym językiem obcym (po angielskim i francuskim), a także w Stanach Zjednoczonych. Niemiecki jest językiem fleksyjnym, ma cztery przypadki rzeczowników, zaimków i przymiotników. Niemiecki czasownik ma 6 czasów. Aglutynacja w języku niemieckim jest dość rzadka. Przedimek w języku niemieckim jest słowem usługowym wskazującym na rodzaj, liczbę i przypadek rzeczownika. Język niemiecki ma wiele różnic regionalnych i dialektów, wśród których istnieją znaczące różnice. Alfabet niemiecki wykorzystuje 26 par liter alfabetu łacińskiego; litery oznaczające stłumione dźwięki (ä, ö, ü) i β-ligaturę (escet) nie są zawarte w alfabecie.