Tłumacz z polskiego na włoski

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(188 głosów, ocena: 4.5/5)  Bezpłatny polsko-włoski tłumacz do tłumaczenia wyrazów, fraz i zdań. Dla polsko-włoski tłumaczenia wprowadź polski tekst do okna w górze. Następnie, naciśnij zielony przycisk "Tłumacz" a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator polsko-włoski online

Aby przetłumaczyć z polskiego na włoski, wprowadź tekst do górnego formularza edycji i naciśnij przycisk "Tłumacz". W oknie edycji na dole znajdziesz przetłumaczony tekst. Zwracamy uwagę, że nasz translator polsko-włoski może tłumaczyć nie więcej niż 1000 symbolów za jednym razem.


 0 /1000

Włoski to język z grupy romańskiej rodziny języków indoeuropejskich, który rozwinął się z łaciny vulgare Imperium Rzymskiego na terytorium Półwyspu Apenińskiego. Język włoski jest używany we Włoszech, a także na niektórych obszarach sąsiadujących z Włochami - na Malcie i Korsyce, a także w kantonie Ticino w Szwajcarii. Włoski miał znaczący wpływ na wszystkie języki Europy Zachodniej, zwłaszcza francuski, angielski, niemiecki i hiszpański. Włoski ma wiele dialektów, z których główne to: Dialekty północnowłoskie, dialekt toskański, dialekty środkowych Włoch, dialekty południowych Włoch i Sycylii. Podstawą literackiego, oficjalnego języka włoskiego stał się dialekt toskański. Współczesny alfabet włoski składa się z 21 liter alfabetu łacińskiego, z wyłączeniem 5 dodatkowych liter z rozszerzonego alfabetu łacińskiego. Litery J, K, W, X i Y nie są częścią włoskiego alfabetu i występują tylko w zapożyczeniach. W języku włoskim można również znaleźć litery ze znakami diakrytycznymi. Ich celem jest wskazanie akcentu na ostatniej sylabie. Czasownik w języku włoskim charakteryzuje się zachowaniem fleksji z równoległym rozwojem niektórych form analitycznych obejmujących czasowniki posiłkowe. W przeciwieństwie do języka francuskiego, włoski czasownik zachowuje wysoki stopień fleksji, gdy jest odmieniany przez osoby i liczby, tak jak w języku hiszpańskim.