Tłumacz z polskiego na niemiecki za darmo

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(801 głos, ocena: 4.5/5)


  Darmowy tłumacz polsko-niemiecki online, który pomoże ci przetłumaczyć słowa, zwroty i krótkie teksty. Aby przetłumaczyć z polskiego na niemiecki, wystarczy wpisać tekst w górnym oknie. Następnie, naciśnij zielony przycisk "Tłumacz" a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator polsko-niemiecki online

Alternatywna usługa tłumaczenia słów, fraz, zdań i krótkich tekstów. Należy pamiętać, że nasz translator polsko-niemiecki może przetłumaczyć tylko do 1000 znaków jednocześnie.


 0 /1000

Niemiecki należy do zachodniej grupy języków germańskich z rodziny indoeuropejskiej. Niemiecki jest najbliżej spokrewniony z innymi językami zachodniogermańskimi, a mianowicie afrikaans, holenderskim, angielskim i fryzyjskim. Obecnie niemiecki jest jednym z głównych języków świata. Jest najczęściej używanym językiem w Unii Europejskiej. Niemiecki jest językiem urzędowym lub jednym z języków urzędowych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i włoskiej prowincji Południowy Tyrol. Jest także językiem urzędowym Luksemburga i Belgii. Niemiecki jest powszechnie nauczany jako język obcy, zwłaszcza w Europie kontynentalnej, gdzie jest trzecim najpopularniejszym językiem obcym, a także w Stanach Zjednoczonych. Niemiecki jest językiem fleksyjnym, ma cztery przypadki dla rzeczowników, zaimków i przymiotników: mianownik (mianownik), biernik (biernik), celownik (celownik), dopełniacz (dopełniacz); trzy rodzaje (męski, żeński, nijaki); dwie liczby (pojedyncza i mnoga). Aglutynacja w języku niemieckim jest dość rzadka. Przedimek w języku niemieckim jest słowem usługowym, które wskazuje rodzaj, liczbę i przypadek rzeczownika. Fonetyka języka niemieckiego obejmuje 44 dźwięki, w tym 16 samogłosek, 3 dyftongi, 22 spółgłoski i 3 afiksy. Język niemiecki ma wiele różnic regionalnych i dialektów, wśród których istnieją znaczące różnice. Istnieją 3 główne grupy dialektów: Dialekty dolnoniemieckie (dolnofrankijski, dolnosaksoński, wschodni dolnoniemiecki), dialekty środkowoniemieckie (zachodnio-środkowoniemiecki, wschodnio-środkowoniemiecki), dialekty południowoniemieckie (górnofrankijski, alemański, bawarski). Istnieją również formy superdialektalne: austriacka i szwajcarska wersja języka niemieckiego. Alfabet niemiecki wykorzystuje 26 par liter łacińskich; litery oznaczające dźwięki umlautowane (ä, ö, ü) i ligaturę β (escet) nie są zawarte w alfabecie.