Tłumacz z polskiego na angielski za darmo

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(443 głosy, ocena: 4.7/5)


  Darmowy tłumacz polsko-angielski online, który pomoże ci przetłumaczyć słowa, zwroty i krótkie teksty. Aby przetłumaczyć z polskiego na angielski, wystarczy wpisać tekst w górnym oknie. Następnie, naciśnij zielony przycisk "Tłumacz" a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator polsko-angielski online

Alternatywna usługa tłumaczenia słów, fraz, zdań i krótkich tekstów. Należy pamiętać, że nasz translator polsko-angielski może przetłumaczyć tylko do 1000 znaków jednocześnie.


 0 /1000

Angielski jest językiem narodu angielskiego, Amerykanów, oficjalnym językiem Wielkiej Brytanii, jednym z dwóch oficjalnych języków Irlandii, Kanady, oficjalnym językiem Australii i Nowej Zelandii. Angielski jest członkiem dużej indoeuropejskiej rodziny językowej i należy do zachodnio-germańskiej grupy języków germańskich. Staroangielski wywodzi się z grupy północnoniemieckich dialektów Anglików i Sasów, którzy najechali Wielką Brytanię w V wieku naszej ery. Później, od VIII i IX wieku, dialekty staroangielskie były pod wpływem nowych najeźdźców i osadników, Wikingów, którzy mówili językiem staronordyckim. Średni angielski pojawił się pod koniec XI wieku po francusko-normańskim podboju Anglii, po którym angielski wchłonął wiele starofrancuskiego, a zwłaszcza staronormańskiego słownictwa zapożyczonego z łaciny. Angielski stał się językiem ojczystym większości brytyjskiej populacji, a wraz z rozwojem terytorialnym Imperium Brytyjskiego rozprzestrzenił się na Azję, Afrykę, Amerykę Północną i Australię. Po uzyskaniu niepodległości przez kolonie brytyjskie, angielski pozostał językiem ojczystym dla większości populacji Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, a także stał się językiem urzędowym w 57 innych krajach. Dzięki globalnemu przywództwu Stanów Zjednoczonych, angielski stał się wiodącym językiem komunikacji międzynarodowej i lingua franca w wielu regionach. Angielski jest językiem ojczystym około 340 milionów ludzi, trzecim co do wielkości językiem ojczystym na świecie po chińskim i hiszpańskim. Posługuje się nim ponad 1,3 miliarda ludzi (w tym osoby, dla których jest to drugi język). Angielski jest jednym z sześciu oficjalnych i roboczych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych. Współczesny alfabet angielski składa się z 26 liter.