Tłumacz z polskiego na turecki za darmo

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(115 głosów, ocena: 4.6/5)


  Darmowy tłumacz polsko-turecki online, który pomoże ci przetłumaczyć słowa, zwroty i krótkie teksty. Aby przetłumaczyć z polskiego na turecki, wystarczy wpisać tekst w górnym oknie. Następnie, naciśnij zielony przycisk "Tłumacz" a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator polsko-turecki online

Alternatywna usługa tłumaczenia słów, fraz, zdań i krótkich tekstów. Należy pamiętać, że nasz translator polsko-turecki może przetłumaczyć tylko do 1000 znaków jednocześnie.


 0 /1000

Turecki jest językiem urzędowym Turcji, należącym do grupy języków tureckich Oghuz. Dialekty języka tureckiego dzielą się na dwie główne grupy: Zachodnią, czyli dunajsko-turecką i Wschodnioanatolijską. Grupa ta obejmuje również miejski dialekt Ankary, który stanowi podstawę współczesnych norm literackiego języka tureckiego. Turecka morfologia, podobnie jak wiele innych języków tureckich, podlega harmonii dźwięków, wśród których najbardziej wyraźna jest harmonia samogłosek podniebiennych. Harmonia podniebienna opiera się na rozróżnieniu między samogłoskami przednimi (e, i, ö, ü) i tylnymi (a, ı, o, u). Z reguły wszystkie samogłoski w słowie należą do tej samej klasy (tylne lub przednie). Turecki ma 8 fonemów samogłoskowych i dwadzieścia jeden (z miękkimi wariantami - 24) fonemów spółgłoskowych. W języku tureckim nie ma płci gramatycznej, a płeć osób nie wpływa na formy słów. Zaimek trzeciej osoby o może odnosić się do "on", "ona" lub "to". Pomimo tego braku, język turecki nadal posiada sposoby oznaczania płci w rzeczownikach. Zwykły szyk wyrazów w języku tureckim to SOV (subject-object-verb lub podmiot-dopełnienie-orzeczenie) .