Tłumacz z polskiego na turecki

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(110 głosów, ocena: 4.6/5)  Bezpłatny polsko-turecki tłumacz do tłumaczenia wyrazów, fraz i zdań. Dla polsko-turecki tłumaczenia wprowadź polski tekst do okna w górze. Następnie, naciśnij zielony przycisk "Tłumacz" a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator polsko-turecki online

Aby przetłumaczyć z polskiego na turecki, wprowadź tekst do górnego formularza edycji i naciśnij przycisk "Tłumacz". W oknie edycji na dole znajdziesz przetłumaczony tekst. Zwracamy uwagę, że nasz translator polsko-turecki może tłumaczyć nie więcej niż 1000 symbolów za jednym razem.


 0 /1000

Turecki jest językiem urzędowym Turcji, należącym do grupy języków tureckich Oghuz. Dialekty języka tureckiego dzielą się na dwie główne grupy: Zachodnią, czyli dunajsko-turecką i Wschodnioanatolijską. Grupa ta obejmuje również miejski dialekt Ankary, który stanowi podstawę współczesnych norm literackiego języka tureckiego. Turecka morfologia, podobnie jak wiele innych języków tureckich, podlega harmonii dźwięków, wśród których najbardziej wyraźna jest harmonia samogłosek podniebiennych. Harmonia podniebienna opiera się na rozróżnieniu między samogłoskami przednimi (e, i, ö, ü) i tylnymi (a, ı, o, u). Z reguły wszystkie samogłoski w słowie należą do tej samej klasy (tylne lub przednie). Turecki ma 8 fonemów samogłoskowych i dwadzieścia jeden (z miękkimi wariantami - 24) fonemów spółgłoskowych. W języku tureckim nie ma płci gramatycznej, a płeć osób nie wpływa na formy słów. Zaimek trzeciej osoby o może odnosić się do "on", "ona" lub "to". Pomimo tego braku, język turecki nadal posiada sposoby oznaczania płci w rzeczownikach. Zwykły szyk wyrazów w języku tureckim to SOV (subject-object-verb lub podmiot-dopełnienie-orzeczenie) .