Tłumacz z polskiego na węgierski za darmo

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(48 głosów, ocena: 4.6/5)


  Darmowy tłumacz polsko-węgierski online, który pomoże ci przetłumaczyć słowa, zwroty i krótkie teksty. Aby przetłumaczyć z polskiego na węgierski, wystarczy wpisać tekst w górnym oknie. Następnie, naciśnij zielony przycisk "Tłumacz" a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator polsko-węgierski online

Alternatywna usługa tłumaczenia słów, fraz, zdań i krótkich tekstów. Należy pamiętać, że nasz translator polsko-węgierski może przetłumaczyć tylko do 1000 znaków jednocześnie.


 0 /1000

Węgierski to język Węgrów należący do ugrofińskiej gałęzi języków, w ramach której wraz z językami mansyjskim i chantyńskim tworzy grupę ugrofińską. Alfabet węgierski składa się z 40 liter (14 samogłosek, 26 spółgłosek). Węgierski jest językiem aglutynacyjnym. Używa różnych afiksów, głównie przyrostków, a także niektórych przedrostków i przedrostka, aby zmienić znaczenie słowa i jego funkcję gramatyczną. Rzeczowniki mają 18 przypadków, które są regularnie tworzone przy użyciu przyrostków. We współczesnym języku używane są tylko 2 czasy czasownika - teraźniejszy i przeszły. Aby wyrazić czas przyszły, używany jest czasownik Perfekt w czasie teraźniejszym lub konstrukcja z czasownikiem posiłkowym "fog". Językiem węgierskim posługuje się około 13 milionów osób, z czego około 10 milionów mieszka na Węgrzech. Około 2,2 miliona rodzimych użytkowników języka mieszka na innych terytoriach, które były częścią Królestwa Węgier przed Traktatem z Trianon (1920). Największa grupa mieszka w Transylwanii, zachodniej części współczesnej Rumunii. Istnieją również duże społeczności węgierskie na Słowacji, w Serbii i na Ukrainie, Węgrów można znaleźć w Austrii, Chorwacji i Słowenii, a także około miliona innych osób rozproszonych w innych częściach świata.