Tłumacz z polskiego na estoński

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(14 głosów, ocena: 4.8/5)  Bezpłatny polsko-estoński tłumacz do tłumaczenia wyrazów, fraz i zdań. Dla polsko-estoński tłumaczenia wprowadź polski tekst do okna w górze. Następnie, naciśnij zielony przycisk "Tłumacz" a tekst zostanie przetłumaczony.

 0 /5000


Alternatywny translator polsko-estoński online

Aby przetłumaczyć z polskiego na estoński, wprowadź tekst do górnego formularza edycji i naciśnij przycisk "Tłumacz". W oknie edycji na dole znajdziesz przetłumaczony tekst. Zwracamy uwagę, że nasz translator polsko-estoński może tłumaczyć nie więcej niż 1000 symbolów za jednym razem.


 0 /1000

Estoński jest językiem Estończyków i językiem urzędowym Estonii. Estoński jest językiem ojczystym dla około 1 miliona osób. Estoński jest powszechnie określany jako południowa gałąź języków fińskich i jest drugim najczęściej używanym ze wszystkich języków fińskich. Języki fińskie obejmują również fiński i niektóre języki mniejszościowe (Karelians, Vodi, Veps, Izhora), używane wokół Morza Bałtyckiego i w północno-zachodniej Rosji. Rzeczownik nie ma kategorii płci. Język estoński ma 14 przypadków: mianownik, dopełniacz, biernik, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony, biernik nieokreślony. Typologicznie język estoński jest formą przejściową od języka aglutynacyjnego do fuzyjnego. W języku estońskim czasownik ma 2 głosy - osobowy i nieokreślony-osobowy, które w rzeczywistości odpowiadają głosom czynnym i biernym w języku angielskim, francuskim i niemieckim. Estoński alfabet został stworzony w oparciu o alfabet niemiecki i wykorzystuje standardowe litery łacińskie z dodatkiem znaków diakrytycznych. Estoński alfabet składa się z 32 liter.